DressuurTotaal

Doreen Proos, meer dan een Grand Prix amazone.
 
 

Archief voor 2009

Acdelco’s Smile

Hieronder het artikel uit “Het Gemeente Nieuws”.

Twister Dressuurfestival: derde plaats voor Doreen Proos met Smile.

Doreen Proos eindigde zondag als derde in de Prix St Georges in Duitsland op het sfeervolle Twister Dressuurfestival. Zij reed Smile naar een mooie score van 67% in een sterke internationale deelnemers veld. Dit was haar tweede (succesvolle) start in Duitsland met haar nieuwe troef Smile. De overwinning ging naar de Duitse dekhengst Worldly gereden door Ann Wienkamp. Smile liep de gehele proef mooi bergop en behaalde achten voor de uitgestrekte draf en galop.

Het Twister Dressuurfestival was erg goed georganiseerd met verwarmde tribunes, een prachtige aankleding, een goed gevulde prijzenpot en een enthousiaste publiek die iedere combinatie met applaus waarderde.

Sommige paarden reageren angstig op andere paarden als je bijvoorbeeld met meerderen rijdt in een rijbaan. Deze angst kun je op oplossen met oefeningen,  zodat het bange paard meer vertrouwen krijgt in de buurt van andere paarden.

Om dit te oefenen moet je een helper hebben, die op een ander paard rijdt.

Een aantal oefeningen zijn:

  1. Als het bange paard  in de buurt komt van het andere paard, zorg je dat het paard bol is ten opzichte van het andere paard.  De andere ruiter moet zijn paard dan hol laten worden en wegbuigen van je paard.
  2. Richt de neus van je bange paard op de heup van het andere paard. Dit paard moet dan weggaan. Dit kan door te wijken of  door  (hoger tempo) weg te draven of te galloperen. Dan kun je met het bange paard achter het andere paard aan gaan alsof je het paard als het ware wegstuurt.
  3. Het andere paard achterwaarts laten gaan ten opzichte van het bange paard. En vervolgens het andere paard weg laten buigen van het bange paard

Bij dit filmpje is de vos Sunshine het paard dat bang is voor de schimmel van Maarten. Sunshine krijgt het idee dat de schimmel wijkt voor haar en dat zij de schimmel weg kan sturen en zelfs achterwaarts kan laten gaan! (yielding, bowing and backing away).

Foto Eric van ‘t Hullenaar “De Gelderlander” 7-10-09

Doreen Proos laat zien hoe ze met paarden omgaat        Foto: Eric van ’t Hullenaar

OLYMPISCHE SPELEN  Bemmelse Doreen Proos wil voor Australië op dressuur uitkomen

 

Paarden met knopjes voor gebruik
 
De Bemmelse Doreen Proos wil met een van haar paarden met een Australisch licentie naar de Olympische Spelen in Londen (2012) om daar de dressuur te rijden.
Lees verder »

Egidius (Tango x Pretendent x Jurriaan) hieronder 8 maanden oud, toont hoe hij met respect en vertrouwen naar je toe komt.

Hij laat een aantal goede wendingen zien waarbij hij zijn hoofd naar mij toe draait. Dan blijft hij staan omdat ik hem niet verder naar mij toe uitnodig. Eén wending -bij de uitgang op 0,40 sec.- is niet correct, want hij draait zijn achterhand naar mij toe. Ik reageer door met de zweep een klappend geluid te maken om hem duidelijk te maken dat ik het wel opgemerkt heb.

Dit weekend heb ik deelgenomen aan een dressuurconcours in Bottrop-Kirchhellen, Duitsland met Smile (v. Larno). Ik reed in de Prix St Georges klasse en behaalde 67,6% en een tweede prijs. Dit was tevens de eerste start met Smile. Smile liet zich fijn rijden en maakte foutloze series galopwissels, scharde ruim opzij in de appuyementen en de pirouetten waren klein en gezet. Het totale beeld was erg mooi volgens de uit drie man bestaande jury.

Acdelco’s Smile in een pirouette

Acdelco’s Smile tijdens de training in een piroutte 

Als je begint met het aanleren van schouder binnenwaarts, is het – zoals bij veel nieuwe oefeningen – het gemakkelijkst om het in de stap aan te leren. Daarna pas in draf de oefening rijden. Als je namelijk een schouder binnenwaarts meteen in draf wilt aanleren, gaat dat voor het ongeoefend paard (en de ruiter) vaak te snel. Als je het in stap doet, heb je meer tijd om de juiste hulpen te geven en te corrigeren.

Sommige ruiters hebben problemen met het voldoende ver naar binnen brengen van de voorhand. De oorzaak is een verkeerde timing van de hulpen.

– De oplossing: breng de buitenschouder van het paard naar binnen op het moment dat het buiten voorbeen de grond raakt, dus niet in het zweefmoment. Als je dus een linker schouder binnenwaarts rijdt, moet je op het moment dat het rechter voorbeen de grond raakt meer druk geven met je (rechter) buitendij en -kuit.

Bij het rijden van een schouder binnenwaarts komt het soms voor dat het paard de achterhand uitzwaait in plaats dat de voorhand naar binnen wordt gebracht.  De oorzaak hiervan is meestal dat de ruiter te weinig voorwaartse beweging toestaat, te strak is met de hand.

– De oplossing is om meer lucht te geven met de hand, lichter te zijn. Stel je voor dat je in plaats van de teugel een vogeltje in je hand hebt en je wilt het niet dooddrukken. Zo zacht moet je de teugel vasthouden.

Delrona a juni 2015 schouder binnenwaarts

 

Afgelopen week ben ik een goud gecertificeerde Chris Irwin trainer geworden, de eerste in Europa.

Er zijn negen gouden trainers in Amerika en Canada.

Op de website van Chris Irwin is te lezen: “Gold trainers hebben bewezen niet alleen uitstekende paardentrainers te zijn, maar ze hebben laten zien dat ze effectieve en goede coaches zijn. Ze kunnen oorzaak – gevolg analyseren en hebben het vermogen om te werken met kleine groepen van meerdere paarden en ruiters als een opkomende clinicus.
Uit noodzaak, is de Gold trainer ook fysiek fit met kracht, flexibiliteit en uithoudingsvermogen zodat ze de meest extreme problemen met paarden kunnen oplossen….”

Bij het opstijgen van een paard dat niet stil staat tijdens het opstijgen ligt de essentie hierin om het paard om je heen te laten bewegen als het wenst te bewegen.Leer hier meer over in een workshop of les bij mij.   

18-06-2009

Egidius (Tango x Pretendent) twee dagen oud

Op 1 juni 2009 is het prachtige hengstveulen Egidius geboren. Zijn vader is Tango (Jazz x Contango). Moeder High Tension (20 jaar, ster, sport-dressuur) is een dochter van de hengst Pretendent uit Temptation, een sport-(dressuur)merrie van Jurriaan. Egidius is goed gebouwd en beweegt met veel soepelheid.  En hij is al heel wijs en vriendelijk.

20-05-2009

De driejarige ruinen Bumble-bee en Be-bumble zijn inmiddels ingereden. Zij doen het erg goed onder het zadel.

Ondanks het feit dat ik al diverse paarden heb ingereden en dat ook altijd goed ging, heb ik deze keer gebruik gemaakt van elementen uit het systeem van Chris Irwin. Daardoor kon ik ervoor zorgen dat de paarden bijna helemaal ontspannen waren en zich goed voelden met alles wat hun “overkwam”.

Moniek Baten en Lotte Scholtz hielpen om beurten met de eerste keren te paard gaan. Bedankt voor jullie onmisbare hulp bij het inrijden.

Be-bumble (Rubiquil x Pretendent) en Bumble-bee (Dutch Dormello x Udonis), op deze fot twee jaar oud, genieten in de wei.

Be-bumble (Rubiquil x Pretendent) en Bumble-bee (Dutch Dormello x Udonis), op deze foto twee jaar oud, genieten in de wei.